top of page
  • Zdjęcie autoraAKPUD

Żegnamy Dyrektora Polskiej Izby Opakowań

Z ogromnym smutkiem i żalem przejęliśmy wiadomość o śmierci Pana Wacława Wasiaka, wieloletniego Dyrektora Generalnego Polskiej Izby Opakowań.

Był absolwentem Wydziału Lotnictwa (obecnie MEiL PW). Pan mgr inż. Wacław Wasiak pełnił szereg odpowiedzialnych funkcji. Był konstruktorem lotniczym w WSK w Mielcu. Był m.in. Dyrektorem Generalnym w Ministerstwach Nauki i Techniki; Edukacji; Przedstawicielem polskich organizacji naukowych za granicą, a także Dyrektorem Ośrodka Przetwarzania Informacji (OPI).


Przez ostatnie 30 lat związany był z przemysłem opakowaniowym i ruchem instytutów badawczych. Był m.in. redaktorem Biuletynu Instytutów Badawczych (IBR) oraz Biuletynu Opakowaniowego, który prowadził do ostatnich chwil swojego życia.


Pan mgr inż. Wacław Wasiak był wieloletnim konsultantem w COBRO – Instytucie Badawczym Opakowań w Warszawie.


Jako wieloletni Dyrektor Generalny PIO dał się poznać jako wybitny specjalista w obszarze materiałów opakowaniowych, opakowań oraz gospodarki i zarządzania w tym zakresie.


Był autorem wybitnych prac naukowych, redaktorem wielu międzynarodowych konferencji opakowaniowych i licznych opracowań monograficznych i publikacji w obszarze opakowalnictwa. Za zasługi został nagrodzony wieloma odznaczeniami państwowymi.


Od początku istnienia PIO, firma AKPUD miała zaszczyt współpracować z Panem Wacławem Wasiakiem, który zawsze chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, wspierał - i był Przyjacielem ludzi i firm z branży opakowań.

Pozostanie w naszej pamięci jako Osoba pełna energii i pasji, a przede wszystkim przepełniona dobrem i życzliwością dla innych.

Łączymy się w bólu z Rodziną, Najbliższymi i Współpracownikami - - Zarząd oraz pracownicy firmy AKPUD.

38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page