top of page
  • Zdjęcie autoraAKPUD

Wyjątkowy kalendarz AKPUD na Nowy Rok!

Zaktualizowano: 9 sty 2020

Jak co roku firma AKPUD przygotowała wyjątkowy kalendarz na Nowy 2020 Rok. Można go nabyć wpłacając symboliczną sumę 10 zł na konto Stowarzyszenia "Możesz Więcej", działającego na rzecz dzieci niepełnosprawnych z powiatu mińskiego i powiatów sąsiednich.


kalendarz Akpud
Kalendarz Akpud na 2020 rok

Stało się już to tradycją, że na Nowy Rok przygotowujemy kalendarze, które otrzymują w prezencie nasi Klienci. W tym roku grafika, którą zaprojektował duet Olga Królak i Kostas Ipeirotis, nawiązuje do zbliżającego się sportowego święta, jakim jest Olimpiada, ale przede wszystkim Paraolimpiada w Tokio.


Wielkim fanem polskiego i światowego sportu był założyciel firmy, wieloletni dyrektor AKPUDU - Marcin Królak, który zmarł prawie rok temu - 6 stycznia 2019. Zawsze śledził losy naszych sportowców i aktywnie im kibicował, a w wolnych chwilach sam uprawiał sporty, przede wszystkim zimowe i mobilizował do tego swoje dzieci, a potem również wnuki. Ten kalendarz dedykujemy właśnie Jemu.


MArcin Królak, dyrektor firmy Akpud Opakowania z tektury
Marcin Królak

Igrzyska Paraolimpijskie, mimo wielu uświadamiających akcji społecznych, wciąż są niedoceniane i nadal rozgrywają się nieco w cieniu igrzysk olimpijskich. Warto podkreślić, że Polska jest krajem, który jest w czołówkach klasyfikacji medalowych na Igrzyskach Paraolimpijskich.


Każdy sportowiec jest wzorem i przykładem zdrowego stylu życia, uczciwości, która przejawia się w zachowaniu „fair play”, czy umiejętność przyjęcia porażki, ale sportowcy którzy dodatkowo muszą pokonywać słabości związane z niepełnosprawnością, są wyjątkową inspiracją zarówno dla ludzi w pełni sprawnych, ale także dla niepełnosprawnych, którzy na co dzień zmagają się ze swoimi słabościami. Takimi małymi "wojownikami" są również dzieci, które wspiera Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnych "Możesz więcej", otaczające opieką dzieci i osoby niepełnosprawne z powiatu mińskiego i powiatów sąsiednich.


Kalendarz Akpud

Od 2013 r. Stowarzyszenie prowadzi w Nowym Zglechowie (gmina Siennica) Zespół Niepublicznych Specjalnych Placówek Oświatowych „Możesz więcej”, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa Specjalna oraz Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy. Z edukacji w placówce korzysta obecnie 24 dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi (m.in. z mózgowym porażeniem dziecięcym, Zespołem Downa, autyzmem, i innym chorobami genetycznymi).


Kalendarz Akpud

W placówce oprócz edukacji zapewniona jest kompleksowa wielospecjalistyczna, codzienna rehabilitacja i terapia. Dzięki tym działaniom dzieci mogą czynić postępy na miarę swoich możliwości, a rodziny wieść prawie normalne życie, bo zostały odciążone z konieczności poszukiwania nowatorskich metod rehabilitacji, ciągłej opieki na dzieckiem (placówka jest czynna 8 godzin dziennie) oraz ponoszenia ogromnych nakładów finansowych (stowarzyszenie nie pobiera żadnych opłat).


Kalendarz Akpud

Marzeniem i celem dla Stowarzyszenia jest stworzyć w Powiecie Mińskim system kompleksowego wsparcia osoby niepełnosprawnej od urodzenia do starości i wybudowanie DOMU - Ośrodka Dziennego Pobytu dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi, które już zakończyły edukację. Na ten cel właśnie cel gromadzone są obecnie środki finansowe.


Nabywając kalendarz AKPUD wspierasz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Możesz więcej".


Jak to zrobić? Wystarczy wpłacić* minimalną kwotę 10 zł na konto Stowarzyszenia:


31 1240 2702 1111 0010 4679 1123


Bank Pekao SA I o/Mińsk Mazowiecki


tytułem: Kalendarz AKPUD


oraz skontaktować się z nami poprzez Messenger www.facebook.com/akpud/ lub wysyłając wiadomość na adres: agnieszka.krolak@akpud.com.pl lub pod nr telefonu: 607071800 w celu ustalenia sposobu dostarczenia kalendarza - możliwa wysyłka pocztą lub odbiór osobisty w biurze firmy AKPUD - Wspólna 33, Stojadła, 05-300 Mińsk Mazowiecki.


*oferta ważna aż do wyczerpania zapasów - prośba o kontakt w celu ustalenia dostępności kalendarzy!

106 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page