top of page
  • Zdjęcie autoraAKPUD

AKPUD oficjalnym członkiem Fundacji Firmy Rodzinne

Zaktualizowano: 9 sty 2020

Z dumą donosimy, że firma AKPUD dołączyła do Fundacji Firm Rodzinnych, a tym samym uzyskała prawo do używania znaku drzewka "Firma Rodzinna".


Firma rodzinna

Fundacja Firmy Rodzinne stawia sobie za cel, aby poprzez integrację, wspieranie oraz promowanie działań, zadbać o wspólny interes rodzin biznesowych i ich otoczenie.


Mimo, że dopiero teraz dołączyliśmy do fundacji skupiającej firmy rodzinne, nasze przedsiębiorstwo może pochwalić się rodzinnymi tradycjami prawie od samego początku.


Firma powstała w 1988 roku, założona przez kolegów ze szkolnej ławy Marcina Królaka oraz Ireneusza Antczaka. Wraz z rozwojem firmy, do zespołu dołączyły ich żony: Anna i Zofia, a z biegiem lat również kolejne pokolenie: córka Zofii i Irka - Katarzyna oraz syn Anny i Marcina - Piotr. W ostatnich dniach 2014 roku, po decyzji Zofii i Irka o wycofaniu się ze Spółki, Piotr postanowił zaangażować się w prowadzenie firmy i został jej pełnoprawnym wspólnikiem.


W 2018 roku firma obchodziła 30-tą rocznicę swojego istnienia. Zamknął się jednocześnie kolejny etap działalności, gdyż 6 stycznia 2019 roku, po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Marcin Królak. Jedynymi właścicielami pozostali Anna i jej syn Piotr.


Obecnie w firmie AKPUD na różnych stanowiskach pracują również inni członkowie rodziny: żona Piotra Anna, siostra Agnieszka, Michał Królak, Grzegorz Zalewski, Kamil Ciszkowski, a graficznie od wspiera nas Olga, siostra Piotra i Agnieszki. Należy tu nadmienić, że również następne pokolenie - synowie naszych pracowników również dołączają do załogi.


- AKPUD to firma rodzinna - aspekt ten uważamy za niezwykle cenny. Tradycja rodzinna naszej firmy jest naszą siłą. Dla nas to szansa na rozwój, a dla naszych Klientów - gwarancja bezpieczeństwa oraz wysoka jakość oferowanych przez nas usług - mówi dyrektor Piotr Królak.


Dyrektor Anna Królak kładzie nacisk na wagę i przełomowość decyzji syna z 2015 roku: - Dziękuję Piotrowi, że zechciał podjąć się ogromnego trudu kontynuacji dzieła, zainicjowanego przez mojego zmarłego męża i wierzę, że cała nasza firmowa (= rodzinna) społeczność będzie go wspierać w jego realizacji.


Aby dołączyć do Fundacji należy spełnić następujące warunki: przez Firmę Rodzinną rozumiemy działalność gospodarczą prowadzoną w dowolnej formie prawnej, w której członkowie rodziny sprawują przynajmniej 2 funkcje w obszarach: własność, nadzór, zarządzenie, praca, przy czym przynajmniej jeden z członków rodziny sprawuje funkcje w obszarze własności.


Jako firma rodzinna przyjęta do fundacji możemy używać znaku graficznego - drzewka Firma Rodzinna. Dla naszych Klientów oznacza to, że nasza firma:

  • świadczy usługi lub sprzedaje produkty wysokiej jakości,

  • znajduje się w dobrej kondycji finansowej,

  • dba o swój zespół,

  • planuje swoją przyszłość na pokolenia.


Jesteśmy dumni z bycia Firmą Rodzinną!


Więcej o fundacji na stronie https://ffr.pl/pl/

72 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page